on 11.11.2011 by Dorry in Nezařazené, Osobní, Comments (0)

Toužit správně a chtít to, co je již dané

Je těžké pochopit Boží plány. Nemají totiž přesný řád, ale pokaždé pracují odlišně. Jako Empedoklovy kořeny, ze kterých je podle něho stvořen různými spojeními celý svět, tak i Bůh má různé plány s každým jednotlivcem a pokaždé jinak.  Jednomu plní podle jeho přání, jiný je tažen kam nechce, další naslouchá Božímu hlasu. Co je však pro nás to nejhorší, když Bůh plní naše přání. Mnohokrát si přejeme to, co nám závěrem spíše uškodí. Takovéto tužby nepramení z čisté lásky ke přirozenosti, ale pramení z naší špatnosti a egoismu. Abychom si uvědomili náš špatný stav, někdy nám plní naše tužby, aby o to větší a bolestnější byl zvrat osudu. Pak si možná uvědomíme, že toužíme špatně a začneme snad toužit správně.

Musím být rozvážnější ve svých přáních a rozpoznávat kam mne vede osud. Samotné rozpoznávání není jednoduché, protože abych správně rozpoznával, musím se dívat na věci tak jak jsou a nikoli skrze představu o věcech.

(Inspirováno Gaiem Iuliem Caesarem)

About the author

Dorry

Tags:

Žádné komentáře

Napsat komentář

XHTML: Allowed tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>